لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

عمل لابیاپلاستی را می توان به چند نوع انجام داد، یکی از بهترین روش ها استفاده از لیزر مونالیزا تاچ است. در این مقاله می خواهیم شما را با عمل لابیاپلاستی که با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ انجام می شود، آشنا کنیم. با ما تا انتها مقاله لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی همراه باشید.

 

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

یکی از سوالات مهم و زیادی که اکثر بیماران از ما می پرسند، این است که آیا عمل زیبایی واژن با لیزر بهتر است یا جراحی؟ در ادامه پاسخ خود را می یابید. هر دو مدل جراحی برای کوچک کردن و زیبایی لابیاها استفاده می شوند، اما به علت تفاوت هایی که در نتیجه ی این دو عمل وجود دارد، لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ به جراحی ترجیح داده می شود. دلیل این کار و تفاوت ها عبارت است از:

 • کیفیت برش: با لیزر مونالیزا برش ها صاف تر هستند و نتیجه جراحی بهتر و فرم لابیاها طبیعی تر صورت می گیرد.
 • تعداد بخیه: تعداد بخیه ها در عمل با لیزر مونالیزا بسیار کمتر از روش جراحی می باشد. حتی بعضی اوقات لابیاپلاستی با لیزر برای بعضی از بیماران بدون بخیه انجام می شود، در نتیجه امکان ایجاد پوست اضافه یا جای زخم برجای نمی گذارد.
 • میزان خونریزی: به این دلیل که همزمان با برش لیزر مونالیزا، انتهای عروق خونی منعقد و بسته می شود، خونریزی در حد یک تا دو قطره می باشد. اما جراحی با خونریزی زیادی همراه است.
 • دوره نقاهت: استفاده از لیزر مونالیزا برای برش لابیاها موجب خونرسانی بیشتر به لابیاها شده و قدرت تکثیر سلولی را بیشتر می کند. در نتیجه ترمیم و بهبودی پس از لابیاپلاستی با لیزر، بسیار زودتر از لابیاپلاستی با جراحی می باشد و دوره درمان کمتری دارد.

عمل لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا نیازی به بیهوشی ندارد. مدت زمان انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا حدود 10 تا 20 دقیقه می باشد در حالی که مدت زمان جراحی بیشتر از 40 دقیقه است. عمل لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا هزینه نسبتا کمتری نسبت به جراحی دارد، به این دلیل که هزینه های بیمارستانی و اتاق عمل را شامل نمی شود.

 

 

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) یکی از جراحی های زیبایی برای واژن است که بر روی دو طرف لبه های واژن صورت می گیرد. عوامل بسیاری مثل زایمان، بیماری های مادرزادی و رابطه جنسی باعث تغییر شکل لابیا می شوند. به همین علت زنانی که دارای این مشکل هستند، علاقه زیادی به زیبا کردن واژن دارند. لابیاپلاستی عمل زیباسازی واژن می باشد و باعث تغییر در میل جنسی بیمار نمی شود. متداول ترین علت بزرگی یا بدشکلی لابیاها، ژنتیک می باشد اما موارد دیگری هم باعث بزرگی لابیاها می شوند. بعضی از این عوامل عبارت است از:

 • بارداری و زایمان
 • رابطه جنسی پیاپی
 • اختلالات هورمونی
 • زیاد شدن بیش از حد وزن
 • ورزش های حرفه ای که سبب اصطکاک زیاد واژن می شوند مثل دوچرخه سواری
 • یائسگی

لابیاهای بزرگ از نظر زیبایی و اعتماد بنفس جنسی، بعضی از خانم ها را دچار مشکلاتی می کند. علاوه بر این بزرگی لابیا می تواند باعث درد و سوزش واژن موقع پوشیدن لباس زیر، شلوار تنگ و جین، رابطه جنسی یا ورزش های حرفه ای (دومیدانی، دوچرخه سواری یا سوارکاری) شود. به همین دلیل خانم ها عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند. برای اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه کنید : عمل زیبایی واژن با لیزر

لیزر مونالیزا تاچ

 

بیشتر بدانید >>   لابیاپلاستی بر میل جنسی زنان چه تاثیری دارد؟

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

 • اثر بخشی سریع
 • زمان کوتاه در انجام آن
 • به صرفه بودن
 • غیر تهاجمی و غیر جراحی بودن این روش
 • بدون خطر و عوارض
 • عفونت های واژینال از طریق این روش کاهش می یابد.
 • جوان و زیبا سازی واژن
 • تنظیم ph واژن
 • عدم استفاده از داروهای بیهوشی و بی حسی موضعی
 • کمترین میزان دوره نقاهت

لیزر مونالیزا تاچ چیست؟

لیزر مونالیزا تاچ یک نوع لیزر بدون درد و با کم ترین تهاجم برای جوان سازی واژن می باشد. با استفاده از این لیزر بر روی بافت مخاط واژن، تولید کلاژن بیشتر می شود و کلاژن باعث جوان شدن پوست هر ناحیه و همین طور بهتر شدن عملکرد ناحیه مورد نظر می شود.

همان طور که گفته شد، لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا یکی از انواع روشهای لابیاپلاستی به حساب می آید. هدف از انجام این عمل، کوچک کردن لابیاهای بزرگ، قرینه سازی لابیا های مینور و برطرف کردن دفورمیتی و یا بدشکلی لابیا ها می باشد. برای انجام این جراحی، از لیزر مونالیزا تاچ برای برش قسمت های اضافی لابیا، برداشتن چروک های لابیا مینور و رفع تیرگی آنها استفاده می شود.

کاربرد های دیگر لیزر

 

عوارض لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست؟

هر عمل جراحی که انجام می دهید، عوارض مخصوص خود را دارد. برخی عوارض طبیعی هستند و بعد از چند روز درمان می شوند اما برخی دیگر جدی هستند و بیمار را دچار مشکل می کنند. به صورت کلی، عوارض بعد از لابیاپلاستی با لیزر به دو دسته ی تقسیم می شوند که شامل موارد زیر است:

1- عوارض همگانی عمل لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا:

درد و تورم، عوارض همگانی لابیاپلاستی با لیزر هستند و به علت برش، داروی بی حسی و التهاب ایجاد می شوند. با استفاده ویتامین C، کمپرس یخ، نداشتن تحرک و استراحت کردن می توانید درد و تورم را کاهش دهید. همچنین به خاطر عدم رعایت بهداشت ممکن است بیمار دچار عفونت بعد از عمل شود.

2- عوارض اختصاصی عمل لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا:

این عوارض می تواند در اثر نوع بافت لابیای بیمار، انتخاب تکنیک اشتباه برای عمل، نخ بخیه نامناسب یا عدم تجربه کافی جراح ایجاد می شود. این عوارض اختصاصی عبارت است از: عدم قرینگی لابیا ها، اسکار، جای بخیه و کم برداشتن بافت هستند که می توان آن را ترمیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *