تاثیر لابیاپلاستی روی میل جنسی

لابیاپلاستی بر میل جنسی زنان چه تاثیری دارد؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

اگر به دنبال یکی از عمل‌های زیبایی واژن هستید، لابیاپلاستی می‌‌‌‌‌‌‌‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل باشد که این عمل دو طرف لبه‌های واژن را درگیر می‌کند. به هر حال بسیاری از بیماری‌های مادرزادی، زایمان، بارداری و رابطه‌های جنسی مکرر همگی باعث می‌شود تا لابیا تغییر شکل داده و افراد زیادی را به سمت عمل‌های زیبایی واژن سوق دهد. این عمل در گروه بندی عمل‌های زیباسازی واژن قرار دارد که ما در ادامه قصد داریم در مورد مزایا، نحوه انجام این عمل و بسیاری از موارد مختصر و مفید که باید در مورد عمل زیبایی واژن بدانید با شما صحبت می‌‌‌‌‌‌‌کنیم.

 

 

 

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

می‌توان گفت که عمل لابیاپلاستی از جمله عمل‌های زیبایی به شمار می‌‌‌‌‌‌‌آید و چندان از لحاظ درمانی مورد توجه قرار نمی گیرد. در برخی از مواقع این عمل زیبایی میتواند به تقویت قوای جنسی فرد بپردازد. ناحیه کلیتوریس زمانی که با چین و چروک‌های و پوست‌های اضافی پوشانده می‌‌‌‌‌‌‌شود، حس جنسی بانوان در این شرایط ممکن است، کاهش پیدا کند و با این حساب، بعد از عمل زیبایی واژن، بانوان ممکن است از حس جنسی بیشتری برخوردار شوند و البته مهارت جراح در این بین، بسیار تأثیر گذار است که چگونه بتواند چین و چروک‌ها و پوست‌های اضافی لابیا را از بین ببرد.

متخصص اگر مهارت بالایی داشته باشد می‌‌‌‌‌‌‌تواند از راهکارهای درست و مناسب استفاده کند تا تحریک‌پذیری نقاطی مانند کلیتوریس را افزایش دهد. در برخی از شرایط هم بسیار شنیده‌ایم که برخی از متخصصان به خاطر وارد نبودن و عدم تجربه در عمل زیبایی واژن، ظاهری ناخوشایند را برای واژن به وجود می‌‌‌‌‌‌‌آورند. این امر به کاهش اعتماد به نفس بیمار ختم می‌‌‌‌‌‌‌شود و در حس جنسی وی هم بی‌تأثیر نخواهد بود.  تحریک مستقیم نقطه حساسی همچون کلیتوریس با کوچک شدن اندازه لابیاها امکان پذیر است. این چنین دخول بدون مشکل انجام خواهد شد و خارشی که قبلاً به خاطر بزرگ بودن لابیاها هم بوده است، از بین می‌‌‌‌‌‌‌رود.

 

دکتر آمنه حدادان

دکتر آمنه حدادان، جراح و متخصص زنان

 

مطب تهران‌پارس

آدرس مطب: شرق تهران، فلکه دوم تهرانپارس، خیابان جشنواره، بین چهاراره سیدالشهدا و خیابان سجده ای، روبروی داروخانه دکتر بحرینی، پلاک ۲۴۸، طبقه چهارم، واحد ۱۱

ساعات حضور: شنبه و چهارشنبه ساعت ۱۷ تا ۲۰ / دوشنبه ساعت ۱۰ تا ۱۳

مطب مرزداران

آدرس مطب:مرزداران غربی، به سمت اشرفی اصفهانی، نبش خیابان بهار، ساختمان ایمان، طبقه 2 شرقی، واحد 8

ساعات حضور: دوشنبه ساعت 16:30 تا ۱9

 

اهداف جراحی لابیاپلاستی

بسیاری از بانوان برای زیبا سازی ظاهر واژن خود به انجام لابیاپلاستی تمایل نشان می‌‌‌‌‌‌‌دهند. برخی از مواقع لابیاها نامتقارن بوده و زیبایی واژن را تحت تأثیر قرار می‌‌‌‌‌‌‌دهند و به همین دلیل، لابیاپلاستی پیشنهاد می‌‌‌‌‌‌‌شود و اگر لابیاها به خاطر بزرگ بودن بیش از حد آویزان باشند، در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی و رابطه جنسی احساس درد خواهند کرد و به همین خاطر، جراحی عمل زیبایی واژن پیشنهاد مناسبی به شمار می‌‌‌‌‌‌‌آید. این عمل جراحی برای برداشتن پوست‌های اضافی کلاهک کلیتوریس که حس جنسی را کاهش می‌‌‌‌‌‌‌دهند، مناسب است.

 

تأثیر مستقیم و غیر مستقیم لابیاپلاستی روی میل جنسی

عمل کلیتوریس در بسیاری از مواقع در حین انجام جراحی لابیاپلاستی انجام میشود و بعد از کوتاه و کوچک شدن لابیاها طبیعتاً کلیتوریس بهتر مشاهده خواهد شد. همین امر باعث می‌‌‌‌‌‌‌شود که این نقطه حساس یعنی کلیتوریس بیشتر تحریک شود؛ چراکه دیگر از پوست‌های اضافی و چین و چروک لابیاها خبری نیست. این چنین است که عمل لابیاپلاستی به صورت مستقیم روی افزایش میل جنسی تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بدانید >>   رفع تیرگی واژن؛ معرفی بهترین روش

به صورت غیر مستقیم هم لابیاپلاستی به این دلیل روی افزایش میل جنسی زنان تأثیر می‌‌‌‌‌‌‌گذارد که زنان با ظاهر ایده‌آل و قابل قبول واژن روبرو می‌‌‌‌‌‌‌شوند، این چنین است که اعتماد به نفس زنان افزایش یافته با از زندگی زناشویی خود رضایت بیشتری دارند.

 

کاهش میل جنسی با انجام عمل لابیاپلاستی

در این مورد با شما صحبت کرده ایم که عمل لابیاپلاستی می‌‌‌‌‌‌‌تواند روی افزایش میل جنسی زنان تأثیر مستقیم و غیر مستقیمی داشته باشد. در این میان، دلایلی هم مطرح شده است که این عمل روی کاهش میل جنسی زنان هم بی‌تأثیر نبوده است. ناحیه تناسلی هم آقایان و هم خانم‌ها به شدن حساس است و اگر جراحی این قسمت بدن با تخصص، تجربه و مهارت بالایی همراه نباشد، قطعاً مشکلات ریز و درشت زیادی به وجود خواهد آورد.

جراح باید با آناتومی بدن کاملاً آشنا باشد و اگر شناخت کافی نداشته باشد، قطعاً عیب و ایرادهایی را در حین جراحی ناحیه مهمی همچون واژن به وجود خواهد آورد. برخی از بانوان به دلایل متفاوتی همچون هزینه پایین تر به جراحی مراجعه می‌‌‌‌‌‌‌کنند که مهارت و تجربه کافی در این حوزه ندارد و همین امر باعث می‌‌‌‌‌‌‌شود، تا با آسیب در ناحیه واژن خود در حین عمل لابیاپلاستی روبرو شوند و در اینده به کاهش میل جنسی آن‌ها ختم خواهد شد.

لابیاهای مینور واژن قسمت مهمی است که در عمل لابیاپلاستی مورد توجه قرار می‌‌‌‌‌‌‌گیرد، این قسمت عصب تحریک پذیری را دنبال نمی‌کند و کاهش میل جنسی معمولاً به خاطر ظاهر عدم زیبایی است که جراح به خاطر عدم آگاهی و تبحر خود به وجود آورده است و اعتماد به نفس بیمار را کاهش می‌‌‌‌‌‌‌دهد.

 

عمل لابیاپلاستی مناسب چه کسانی است؟

می توان گفت عمل لابیاپلاستی برای بانوان کمتر از 18 سال به هیچ وجه مناسب نخواهد بود؛ همچنین متقاضی انجام این عمل نباید بیماری مزمنی داشته باشد. دختران باکره بدون مشکل می‌‌‌‌‌‌‌توانند این عمل جراحی زیبایی را انجام دهند و هیچگونه مشکل و خطری بکارت آن‌ها را تهدید نخواهد کرد. اگر فردی دارای زگیل تناسلی است، بعد از درمان آن می‌‌‌‌‌‌‌تواند به عمل لابیاپلاستی اقدام کند.

 

 

ممنوعیت انجام عمل لابیاپلاستی

همان گونه که گفته شد دختران زیر 18 سال نمی توانند این عمل زیبایی را انجام دهند. بیماری‌های زیادی هم به جزء زگیل تناسلی وجود دارد که باید در ابتدا درمان شود و سپس فرد به عمل لابیاپلاستی اقدام کند.  بیماری‌هایی نظیر عفونت فعال، سیستم ایمنی ضعیف، زگیل تناسلی، زخم در ناحیه تناسلی، بارداری، قاعدگی، اختلال‌های لخته شدن خون، عفونت واژن و فرج، دیابت، بیماری‌های نئوپلاستیک، سرطان و بسیاری از بیماری‌های دیگر که شما ضمن مشورت با متخصص می‌توانید مطلع شوید و بعد از درمان، به انجام عمل زیبایی واژن بیندیشید.

 

دلیل عدم انجام عمل لابیاپلاستی در بارداری

در حین بارداری و زایمان نباید عمل لابیاپلاستی را انجام داد. به این دلیل که از بی حسی موضعی استفاده می‌‌‌‌‌‌‌شود و این می‌‌‌‌‌‌‌تواند برای جنین و مادر بسیار خطرناک و مشکل آفرین باشد. تغییرات هورمونی در دوره بارداری ممکن است به دستگاه تناسلی هم سرایت کند که معمولاً 3 الی 8 هفته بعد از زایمان، دستگاه تناسلی به حالت طبیعی خود بازخواهد گشت.

پارگی پرینه و کشیدگی که در زایمان طبیعی به وجود می‌‌‌‌‌‌‌آید که باعث می‌‌‌‌‌‌‌شود که نتوان عمل لابیاپلاستی را به نحو احسنت انجام داد. ارگان‌های لگنی در حین زایمان مملوء از خون می‌‌‌‌‌‌‌شود و به همین دلیل، عمل لابیاپلاستی را ممکن است با عوارضی همچون عفونت روبرو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *