افزایش میل جنسی

افزایش میل جنسی در زنان

آنچه در این مقاله می خوانید:

یکی از مهم ترین عوامل پیدایش سردمزاجی، یائسگی است. در این دوره، بدن زنان دچار تغییرات متعدد می شود از جمله ی این تغییرات می توان به کاهش هورمون استروژن ، خشکی واژن و مقاربت های دردناک اشاره کرد این تغییرات باعث کاهش رابطه ی جنسی می شود.

سرد مزاجی چیست؟

افزایش میل جنسی یکی از موارد مهم برای استحکام یک رابطه زناشویی می باشد. یک اختلال جنسی شایع در خانم ها که با عناوین دیگر مانند کمبود میل جنسی و یا تمایل جنسی کم نیز بیان می شود، سرد مزاجی می باشد. در بیشتر موارد این اختلال به صورت یک عارضه موقتی می باشد ولی اگر این عارضه تداوم داشته باشد، می تواند مشکلاتی در روابط همسران به وجود آورد. عواملی مانند پزشکی، عاطفی و فیزیکی در به وجود آمدن این اختلال نقش بسزایی دارد.

اگر فردی دچار تغییرات شود، دستگاه لیزر مونالیزاتاچ می تواند در کاهش آن کمک کند با کمک از این دستگاه می توان هورمون های از دست رفته در زمان یائسگی را جبران کرد در ادامه این مقاله بیشتر درباره این روش درمانی آشنا می شوید.

 

دکتر آمنه حدادان، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در شرق تهران
جراح زیبایی و درمانی ناحیه ژنیتال | کولپوسکوپی | کربوکسی تراپی | اوزون تراپی | RF واژینال (هیگز) | لیزرمونالیزاتاج

تماس جهت اخذ نوبت :

مطب تهرانپارس 02176710465 | 09904162293 

مطب مرزداران: 09100644274

 

علت سرد مزاجی زنان از نظر پزشکی

1- یائسگی

یائسگی و افزایش سن یکی از دلایل مهم سرد مزاجی و یا میل جنسی کم در خانم ها می باشد. سرد مزاجی در یائسگی به دنبال ویژگی هایی نظیر کاهش هورمون های تستوسترون، استروژن و پروژسترون می باشد.

 

2- تاثیرات دارویی

مصرف بعضی از دارو ها مانند داروهای ضد افسردگی، ضد بارداری و ضد فشارخون، به علت اثرات آن ها بر هورمون های جنسی و پیام رسان های شیمیایی، باعث اختلال در تحریک، ارگاسم و میل جنسی خانم ها می شود.

 

3- علل عاطفی

یکی از علل عاطفی سرد مزاجی در خانم ها، تجربه جنسی ناهنجار در گذشته می باشد. مثل زنای با محرم، فاصله احساسی از همسر، خشونت و یا تجاوز جنسی، مشکلات ارتباطی، مشاجرات، مسائل عاطفی حل نشده و یا دفع احساسات می باشد.

همچنین تعدادی از خانم ها در هنگام معاشقه، احساس شرم، گناه، افسردگی، اضطراب و یا خستگی را تجربه می کنند. ترس از بارداری، ترس از بیماری های مقاربتی، عدم اعتماد به نفش و عزت نفس پایین نیز باعث کاهش میل جنسی می شوند.

 

4- علت فیزیکی سرد مزاجی

در سرد مزاجی خانم ها، علل فیزیکی متعددی می تواند دخیل باشد. خشکی واژن، عملکرد ضعیف مرد، ناراحتی یا درد در حین معاشقه، بی خوابی، معاشقه کوتاه، خستگی یا ضعف، عدم تعادل هورمونی، آسیب وارده به اعصاب، مصرف مواد مخدر و دیگر مشکلات و ناراحتی های زنانه می تواند از عوامل آن باشد.

اگر خانم ها در مورد علت مختلف ایجاد سرد مزاجی بیشتر آگاهی کسب کنند می توانند برای درمان سریع و مختص آن زودتر اقدام کنند. به همین علت خانم های دچار تمایل جنسی کم باید علت اصلی سردمزاجی خود را سریع تر پیدا کرده و برای رفع آن بکوشند.

 

یائسگی و نقش آن در سرد مزاجی زنان

افزایش میل جنسی

 

یکی از عوارض یائسگی در زنان، کاهش میل جنسی است که از شایع ترین آن ها می باشد در تعدادی از زنان این عارضه به قدری حاد است که به عنوان بیماری اختلال کمبود میل جنسی (HSDD) از آن یاد می شود . با افزایش سن و فرارسیدن دوره یائسگی، توان تخمدان ها برای تولید هورمون ها، از جمله استروژن از دست می دهند. از اثرات سطح استروژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دیواره واژن، کلیتوریس و وولو، قابلیت ارتجاعی و انعطاف خود را از دست داده و تحریک پذیر و خشک می شوند.
  • خشکی واژن
  • مقاربت دردناک و بر شدت ارگاسم تاثیر می گذارد.

تستوسترون نیز یکی دیگر از هورمون هایی است که در هنگام یائسگی کاهش می یابد. این یک تصور غلط است که این هورمون تنها در بدن مردان یافت می شود. وجود تستوسترون در بدن زنان و مردان ضروری است، اما سطح تولید آن در زنان و مردان متفاوت می باشد. سطح کافی این هورمون با میل جنسی ارتباط دارد و اگر تستوسترون پایین بیاید یکی از علل اختلال HSDD می باشد.

بیشتر بدانید >>   درمان بی اختیاری و تکرر ادرار در زنان با 4 روش مختلف

 

 

افزایش میل جنسی زنان؛ روشهای درمانی

روش های مختلفی برای درمان مشکلات میل جنسی و عملکرد جنسی وجود دارد. در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

1- لیزر مونالیزاتاچ

 

لیزر مونالیزاتاچ می تواند التهاب، خشکی و نازک شدن آتروفی واژن را درمان کند. این روش درمانی، مورد تایید FDA برای درمان کردن آتروفی تناسلی بر اثر یائسگی می باشد.

به وسیله لیزر مونالیزاتاچ می توان دوران دشوار زنانی که در دهه 40 و 50 سالگی قرار دارند را درمان کرد. این روش بسیار ساده، بدون درد ، بدون جراحی و بیهوشی می باشد. با استفاده از این دستگاه، نقاط ریز لیزر به دیواره واژن ارسال شده و سوراخ های کوچکی در دیواره های واژن به وجود می آید تا فرایند التیام شروع شود.

با این روش سلول های این ناحیه تحریک شده و تولید بافت جدید می کنند. این فرایند به بدن کمک می کند که با تولید کلاژن به بازسازی یک بافت سالم بپردازد. درمان با لیزر، کمتر از 1 دقیقه می باشد، اما کل فرایند حدودا 20 دقیقه به طول می انجامد.

آیا لابیاپلاستی بر میل جنسی زنان چه تاثیری دارد؟

دستگاه مونالیزا تاچ

 

2- معجزه هیگز

بیش از 25% از زنان از مشکل ارگاسم و رضایت در رابطه جنسی شکایت دارند. میزان رضایت از رابطه جنسی، به وسیله دستگاه هیگز و تکنولوژی RF  قابل حل می باشد. این دستگاه با استفاده از تحریک و خون رسانی باعث بهبود ارگاسم در خانم ها می شود.

همچنین خروج هوا از کانال واژینال را کاهش داده و ترشحات مخاطی واژن را که باعث کاهش درد در هنگام نزدیکی می شود را تنظیم می کند. به این وسیله اعتماد به نفس فرد در هنگام رابطه جنسی بهبود می یابد. درنهایت باعث بهبود و رضایت مندی افراد از رابطه جنسی می شود.

دستگاه RF هیگز

3- در اولویت قرار دادن فعالیت جنسی

مقاربت به صورت منظم و در اولویت قرار دادن فعالیت جنسی، در دوران یائسگی بسیار مهم می باشد. بدون داشتن فعالیت جنسی، واژن تنگ تر و کوچک تر شده و در هنگام مقاربت موجب درد و ناراحتی خواهد شد.

 

4- تمرکز بر روی صمیمیت، نه تنها بر رابطه جنسی

لذت بردن از نزدیکی و همراهی شریک زندگی خود از روش های دیگر ( علاوه بر رابطه جنسی) می تواند میل جنسی را افزایش دهد.

 

5- مشاوره ازدواج و روابط زناشویی

کیفیت رابطه در مورد مسئله میل جنسی زنان، از اهمیت بالایی برخوردار است. زنان باید در این مورد با خود صادق باشند. مشاور ازدواج و روابط زناشویی می تواند نقش پررنگی در این خصوص داشته باشد. مشاوره هنگامی مهم است که برقراری رابطه جنسی متوقف شده است.

بهتر است برای بهبود صمیمیت و روابط خود با همسر بدون پرده صحبت کرده و از احساسات خود از جمله خشم، ترس و یا اجتناب از رابطه جنسی صحبت کنید.

 

دکتر آمنه حدادان

دکتر آمنه حدادان، جراح و متخصص زنان

 

مطب تهران‌پارس

آدرس مطب: شرق تهران، فلکه دوم تهرانپارس، خیابان جشنواره، بین چهاراره سیدالشهدا و خیابان سجده ای، روبروی داروخانه دکتر بحرینی، پلاک ۲۴۸، طبقه چهارم، واحد ۱۱

ساعات حضور: شنبه و چهارشنبه ساعت ۱۷ تا ۲۰ / دوشنبه ساعت ۱۰ تا ۱۳

مطب مرزداران

آدرس مطب:مرزداران غربی، به سمت اشرفی اصفهانی، نبش خیابان بهار، ساختمان ایمان، طبقه 2 شرقی، واحد 8

ساعات حضور: دوشنبه ساعت 16:30 تا ۱9

 

راه های افزایش میل جنسی بعد از زایمان

  • استفاده از کرم های هورمونی واژینال: که سبب افزایش میزان ترشحات واژینال و کاهش خشکی واژن می شود.
  • انجام ورزش های کگل: که ضعف دیواره واژن و کف لگن را کاهش می دهد.
  • استفاده از معجزه هیگز (RF واژینال): همان طور که اشاره شد باعث افزایش میزان ترشحات و میزان شلی واژن را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *