معرفی دستگاه پلاسما

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی دستگاه پلاسما

دستگاه پلاسما در زمینه تخصص زنان و جراحی مربوط به زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از قابلیت­های این دستگاه می­توان به ترمیم سریع، رفع عفونت‌های راجعه، ضدعفونی واژن و کمک به ترمیم محل برش‌های جراحی اشاره کرد. پزشکان از این تکنولوژی در معالجه زگیل‌های تناسلی، رفع اسکارهای کوچک و کاهش چین و چروک پوست صورت و پلک نیز استفاده می­کنند. برای آشنایی بیشتر با پلاسما و روش­های درمانی آن با ما همراه باشید.

کاربرد دستگاه پلاسما

دستگاه پلاسما بر پایه تولید پلاسما بین سطح دی‌الکتریک و سطح زیستی، به ویژه پوست، عمل می‌کند. دو قسمت اصلی این دستگاه به نام‌های edیا “پلاسما پن” و dbdیا “پلاسمای سرد” تقسیم می‌شوند.

قسمت ed یا پلاسما پن در درمان زگیل های تناسلی سطحی، رفع اسکارف های کوچک، کاهش چین و چروک پوست صورت و پلک استفاده می شود و قسمت dbd پلاسما یا پلاسمای سرد دستگاه در جهت تولید os یا اوزون از مولکول های هوا و اتم های اکسیژن عمل می‌کند.به همین دلیل می تواند برای ضدعفونی و رفع التهاب های بافتی استفاده شود.

ما از این دستگاه برای ضدعفونی کردن واژن، رفع عفونت های راجعه و مقاوم قارچی واژن و همینطور کمک به ترمیم هر چه سریع تر محل برش های جراحی و برطرف کردن عفونت های زخم مثل زخم های برش جراحی،زخم بستر و زخم های دیابتی استفاده می کنیم.

التهاب و ورم واژن، شل شدن واژن، خشکی واژن، رشد پراکنده موها، احساس سوزش و خارش در واژن تمامی این موارد باعث می شود که زنان در هنگام رابطه جنسی دچار درد شوند شما می توانید با استفاده از پلاسما تراپی که یکی از بهترین روش های جوانسازی واژن است این موارد را رفع کنید.

استفاده از این دستگاه نه تنها در زمینه زیبایی و آرایشی، بلکه در درمان برخی مشکلات پوستی و بافتی، از جمله ضدعفونی و رفع التهابات، موثر است.

پلاسما تراپی واژن چیست؟

پلاسما تراپی واژن یک روش درمانی جدید است که با استفاده از دستگاه پلاسما انجام می‌شود. این روش اصلاحی نه تنها برای جوانسازی واژن بلکه برای درمان عفونت‌های واژن نیز به کار می‌رود. در فرایند پلاسما تراپی، از پلاسما به عنوان یک ماده فعال استفاده می‌شود. پلاسما تراپی با ایجاد گرما در بافت داخلی واژن، خصوصیات میکروب‌کشی پلاسما را تقویت کرده و این روش را از سایر روش­های درمان عفونت‌های واژن متمایز می‌سازد. استفاده از پلاسما در این روش می‌تواند به‌عنوان یک راهکار مؤثر در بهبود و درمان عفونت‌های واژنی عمل کند.

مزایای درمان عفونت واژن با پلاسما

پلاسما تراپی واژینال یک روش درمانی است که با استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت PRP، به بهبود سلامتی جنسی و عملکرد واژن می‌پردازد. پلاسما تراپی واژن به درمان خشکی واژن کمک می کند. در نتیجه عفونت های مکرری که در اثر خشکی واژن ایجاد می شدند را از بین می برد این روش غیر جراحی و ساده، باعث تقویت حساسیت کلیتور، افزایش مقاومت جنسی، کاهش بی اختیاری ادرا و بهبود روانکاری واژن می­‌شود. پلاسما تراپی واژن از مزایای دیگری نیز برخوردار است. مانند:

 • سادگی و عدم نیاز به جراحی
 • روند سریع در مطب (کمتر از 1 ساعت)
 • ایمن بودن
 • دوره نقاهت کوتاه
 • درمان کردن سوزش ادرار
 • بدون عوارض جانبی
 • درمان حتمی عفونت واژن به دلیل زیاد بودن خاصیت میکروب کشی پلاسما
 • جراحی غیر تهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی
 • روشن کردن واژن
 • درمان زگیل های تناسلی
 • بهبود رابطه جنسی با رفع خشکی و آتروفی واژن
 • تحریک کلاژن سازی در بافت واژن
 • بدون بخیه و جای زخم
 • درمان بی اختیاری ادرار از نوع استرسی که با سرفه و عطسه ادرار نشت می کند.

همچنین،PRP در درمان واژینیت، زخم‌های مزمن، عفونت‌های قارچی و بهبود وضعیت بیماری‌های پوستی موثر است. استفاده از دستگاه پلاسما، باعث از بین بردن خشکی واژن، بهبود وضعیت زگیل تناسلی و افزایش میل جنسی و ارگاسم در زنان خواهد شد.

 

نحوه انجام پلاسما تراپی واژن

در حالت کلی زمانی که برای پلاسما تراپی در نظر گرفته می شود، حدود 1 ساعت است. برای انجام پلاسما تراپی واژن، در حالت کلی باید 2 مرحله انجام شود:

بیشتر بدانید >>   هر آنچه باید در مورد کربوکسی تراپی بدانید

در مرحله اول پلاسما تراپی برای واژن به کمک دستگاه مخصوصی، مقداری پلاسما از خون فرد گرفته شود؛ این پلاسمایی که از خون فرد گرفته می شود، برای تزریق به واژن مورد استفاده قرار می گیرد. پلاسمایی که در خون وجود دارد؛ دارای مقدار زیادی پلاکت و پروتئین برای تحریک کلاژن سازی می باشد.

در مرحله دوم بعد از اینکه پلاسما خون، از خون جداسازی شد؛ آن را به کمک دستگاه های مخصوصی به واژن تزریق می کنند.

و در بعضی از موارد قبل از شروع پلاسما تراپی، برای اینکه عفونت دستگاه تناسلی زنان از بین بروند، پزشکان اقدام به وارد کردن گاز کربن دی اکسید به واژن خانم می کنند. در این روش لوله ای شیشه ای داخل واژن خانم قرار گرفته، و از طریق این لوله گاز کربن دی اکسید وارد واژن می شود. این گاز با آزاد کردن میکروارگانیزم ها سبب از بین رفتن عفونت های واژن می شود.

download 2 1

عوارض استفاده از پلاسمای گرم

تورم لابیاها بعد از استفاده از پلاسما کاملا طبیعی است و بعد از ۳ تا ۱۰ روز به طور کامل از بین می رود. همچنین پس از پلاسما پن به علت سوختگی های سطحی، دلمه ایجاد می‌شود. این دلمه ها پس از یک هفته بدون ایجاد لک یا اسکار جدا می‌شوند. به طور کلی می توان گفت که درمان با این روش هیچ عارضه جانبی ندارد ولی می توان به طور کلی به موارد زیر اشاره کرد:

 • ممکن است برای افرادی که دارای پوست های حساس هستند؛ عوارضی مانند التهاب و قرمزی ایجاد کند.
 • ممکن است عوارضی مانند خارش و یا درد، پس از پلاسما تراپی برای شما به وجود آید.
 • امکان آن وجود دارد که؛ پس از پلاسما تراپی در حین رابطه جنسی خود به مشکل بربخورید و اذیت شوید.

مراقبت های پس از پلاسما واژن

بعد از پلاسما تراپی، پوست خارجی واژن پوسته پوسته می شود، نباید این پوسته ها را بکنید. همچنین باید مراقبت های بعد از پلاسماجت را رعایت کنید. این مراقبتها عبارتند از:

 • از کندن پوست های اضافی پس از انجام پلاسما تراپی جدا اجتناب کنید.
 • بعد از پلاسماپن باید لباس زیر نخی که تهویه مناسبی دارد، بپوشید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از پلاسماتراپی رحم از استحمام و شستن واژن بپرهیزید.
 • استخر نروید و در وان نمانید.
 • از کرم های ترمیم کننده ای که پزشک برایتان تجویز کرده سروقت استفاده کنید.
 • تا زمانی که بهبود بیابید، فعالیت های سنگین روزانه یا ورزشی نداشته باشید.
 • محل پلاسماتراپی شده را پانسمان نکنید.

خانم هایی که پلاسماتراپی واژن را برای درمان عفونت واژن انجام می دهند، نباید ۲ تا ۳ هفته بعد از پلاسماتراپی رابطه جنسی داشته باشند. زمانی که کاملا بهبود یافتید می توانید برای نزدیکی اقدام کنید.

افراد زیادی به دنبال پلاسما تراپی واژن می باشند تا بتوانند از طریق این روش نوین به زیبایی ناحیه ی تناسلی خود بیافزایند.

مد نظر داشته باشید که تکنیک پلاسماتراپی تنها شامل ابعاد زیبایی نمی شود و می توان از این روش در درمان بسیاری از بیماری های میکروبی نیز استفاده نمود.

 

مشاوره با دکتر حدادان جراح و متخصص زنان

دستگاه پلاسما، به عنوان یک فناوری پیشرفته در زمینه درمان‌های زیبایی و درمانی، نقش مهمی در جوانسازی و بهبود وضعیت عفونت‌های واژنی ایفا می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه پلاسما و انجام پلاسماتراپی، بهتر است به مطب دکتر حدادان متخصص زنان مراجعه کنید. ایشان می‌توانند شما را با جزئیات بیشتری در مورد این روش درمانی و کاربردهای آن آشنا کرده و به سوالات شما پاسخ دهند. مشاوره با یک حرفه‌ای متخصص، به شما کمک می­کند تا تصمیمات مناسب و هوشمندانه‌تری در خصوص درمان‌های بهداشتی و زیبایی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *